pondělí 19. září 2016

Dárky pro prvňáčky...

Začala škola.... Na mém blogu to je dost poznat :-) Poslední příspěvek je z 31.8 :-) Začátek roku je vždycky hektický a u nás doma jsou od letošního roku dva školáci. Takže práce nad hlavu, i když musím přiznat, že to mám ulehčené tím, že pracuji ve stejné škole, do které moji kluci chodí.

Takže kreativní tvorba malinko ustoupila do pozadí důležitějších událostí. Ale nespím. To zase ne :-) O prázdninách jsem vyráběla dárky pro budoucí prvňáčky, kterým se letos prvního září otevřela brána naší školy.Letos jsem připravila Hlavolam. Jmenuje se Tangram. Je to jeden z nejstarších hlavolamů a jeho principem je složit pomocí sedmi plochých dílků zadaný obrazec. Obrazců je veliké množství a hlavu si mohou lámat nejen děti, ale i dospělí :-) Obrazce jsou různě obtížné. Nekonečné množství předloh lze nalézt na internetu.


Samotná výroba 60 kusů hlavolamů probíhala za pomoci plotru Silhouette. V programu StudioSilhouette jsem si vytvořila jednotlivé dílky, poskládala je na plochu tak, aby ani kousek papíru nepřišel nazmar :-) a postupně jsem je z barevných čtvrtek vysoké gramáže vyřezala. Chystám i sofistikovanější verzi tohoto hlavolamu, kde budou jednotlivé dílky vyřezány z magnetické folie :-)


Dalším krokem bylo vytvoření jednoduchých obrazců, chcete-li předloh. V tom mi pomohl grafický program. Dětem jsem to zjednodušila a jednotlivé dílky v obrazcích jsem barevně odlišila. Nakonec jsem přidala pár slov jako návod k použití a vše jsem vložila do obálky z lakovaného kartonu, navrchu opatřeného logem naší školy.


Líbí? Napište mi do komentářů :-)

A tvořte také. Je to zábava :-) 
Děkuji za vaše zastavení, na mém blogu.

2 komentáře: