sobota 30. ledna 2016

Valentýnské srdce...

Srdce pro někoho blízkého, nebo jen tak, pro radost. V červené barvě, pro zahřátí.... Na romantické téma. A s mými oblíbenými kytičkami Heartfelt Creations.


A dneska i s návodem :-)


Na tvrdý karton si předkreslete tvar srdce. Klidně od ruky. Srdce vystřihněte nůžkami.


Celou plochu srdce natřete bílým gessem. Nechte dokonale zaschnout.Přes šablonu naneste pomocí špachtle texturovací pastu. Texturou pokryjte celou plochu srdce. Opět nechte dokonale zaschnout.


Pomocí akrylových barev a barevných sprejů vytvořte na povrchu srdce barevnou vrstvu. V  mém případě je použita růžová, červená a zlatá akrylová barva. Ty jsem nanášela postupně na různá místa srdce širokým štětcem a každé místo jsem zastříkla vodou z minimisteru a barevné kapky jsem nechala stékat dolů. Průběžně jsem sušila srdce horkovzdušnou pistolí.


Na papír gramáže 120g/m natiskněte pomocí embosovacího média razítka kytiček a posypte je bílým embosovacím práškem a horkovzdušnou pistolí zatavte.  Kytičky vyřízněte na BogShotu pomocí šablon, které jsou přímo k razítkům vyrobena. Samozřejmě můžete kytičky jen vystřihnout nůžkami.


Každou z kytiček mírně zastříkněte vodou. Papír velmi jemně tvarujte kuličkovým nástrojem a po vytvarování každou z kytiček vysušte horkovzdušnou pistolí.


Po této přípravě kytičky slepte od největší po nejmenší. Pomocí aplikátoru kytičky nabarvěte distress inkoustem. Do středu každé kytičky nalepte kamínek (třeba ve tvaru srdce).A nyní srdce dozdobte. V mém případě je použitý "výlisek" anděla vlastní výroby, zlatá glitrová pěnovka ve tvaru koruny, připravené kytičky a výsek od Wycinanky. Horní část srdce opatřete průchodkami, navažte provázek a srdce je hotové....


Výroba anděla je docela zajímavá a materiál, který je na výrobu použitý může být pro někoho velkým překvapením :-)
Jak přesně jsem anděla vyráběla popíšu v některém z příštích blogů :-)
A vy, máte-li chuť, zkuste v komentářích pod blogem uhádnout materiál, ze kterého je vyroben.

Díky za vaše zastavení a přeji vám krásnou sobotu.


5 komentářů:

 1. Luxusní srdce Ilonko. Někomu udělá určitě obrovskou radost. Kytičky podle Tvého návodu musím vyzkoušet.
  A jelikož vytváříš nádherné kytičky z Deco clay hmoty, tak si myslím, že je z ní vyrobený i andělíček. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milenko, moc děkuji za pochvalu :-) moc mě to těší. A bohužel, andělíček není z Decoclay :-)

   Vymazat

 2. Bílá měkká modelovací hmota Artista? :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ani to není správná odpověď :-) Nebudu tě Milenko dlouho napínat... jsou to navlhčené kuchyňské utěrky, po vrstvách vtlačované do formy a pak usušené.

   Vymazat
  2. Tak to je mazec, to by mě nenapadlo. :-) Moc se těším na návod. :-)

   Vymazat