pondělí 22. září 2014

Blog hop trochu jinak....

Do této zajímavé akce mě „nominovala“ Iriska. Děkuji :-)  Blog hop, trochu jinak – začala JessyChristopher. Mrkněte na její zajímavé stránky. 

Já se rovnou pustím do odpovědí na otázky.

1. Na čem právě teď pracujete?

Přestože za okny je babí léto a děti sotva začali nový školní rok, připravuji se na výrobu vánočních přání. Právě teď je doba, kdy výrobci a obchodníci nabízejí nové kolekce vánočních papírů, razítek, vyřezávacích šablon a dalších vánočních nezbytností.


Krom výroby vánočních přání jsem včera absolvovala akci Hend Mejd Márket na Vísecké Rychtě v Kravařích. Bylo to setkání kreativních lidí, kteří předváděli svá „řemesla“ a přitom prodávali své výrobky, nebo materiál se kterým tvořili… Já jsem měla pro návštěvníky připravenou dílničku na výrobu minialba.Od září spolupracuji se základní školou Partyzánská v České Lípě a rozbíhá se slibný projekt „Partnerství škol a zaměstnavatelů pro rozvoj podnikavosti“ jehož jsem nepatrnou součástí.
Nejvíce jsem pyšná na své členství v design teamu Cardabilities. Což je stránka, kde každých 14 dní probíhá nová challenge. Tvoří se podle předlohy. Design team vytvoří inspirační projekty, které vyjdou společně s předlohou v blogu

2. Jak dlouho vám trvá vytvořit projekt?

Doba výroby jednotlivých projektů se liší. Někdy je to hodinka, jindy sotva 15 minut. Záleží na tom, zda mám rozmyšleno, jak bude přání vypadat, záleží na použití přízdob, složitosti nebo naopak jednoduchosti záměru. Nicméně, cardmaking (a scrap vůbec :-))  je mým největším koníčkem, takže mu věnuji každou volnou chvilku. A čas, kdy sedím u stolu a tvořím, vůbec nepočítám…


3. Jaké jsou momentálně vaše nejoblíbenější pomůcky ?

Tak...., oblíbených mám celou řádku. Dlouhodobě nejoblíbenější jsou Distress inkousty, černý StazOn, Akvarelový štětec. Ráda používám mašličky, nejoblíbenější jsou úzké atlasové stuhy :-) a pak také hedvábné stuhy, které jsou měkkoučké a dají se krásně barvit. Vypadají pak jako batika. Své projekty nejčastěji zdobím pomocí třpytivých kamínků. Po mém stole hodně poletují peříčka. A také dlouhé ozdobné špendlíky, Chipboards…Často používám vlastnoručně dělané kytičky. A samozřejmě ve velké oblibě mám razítka.


4. Jak vypadá váš kreativní proces?

První je myšlenka. Nápad jak by to asi mohlo, či podle mého, mělo vypadat. Pak se pustím do realizace a skoro pokaždé to dopadne úplně jinak. To pak dlouhou dobu stojím nad projektem a přesouvám přízdoby, vyměňuji je a zase přerovnávám… to všechno proto, že se často upnu k původní představě a s konečným výsledkem se musím sžívat :-)))) Ale pak jsou také rychlé akce, většinou časově omezené challenge (a časově myslím desítky minut) kdy se musím rozhodovat rychle…. Tam mě baví ten adrenalin…. A výsledek? Nebývá špatný…. :-)

5.  Jak a čím se inspirujete

Většinou, když se mi líbí nějaká kolekce papírů, vyhledám si projekty, které z ní byli vytvořeny. Buď design teamem té které společnosti, nebo prostě šikovnými scrapařkami. Tu se mi líbí to, tam zase ono. Při prohlížení mě napadají vlastní nápady a kombinace….


6.Jaký je váš osobitý styl

To je asi nejtěžší otázka :-) Ráda vytvářím romantická přání, s květinami, peříčky, stužkami…. Hrozně ráda tvořím přání s nějakým efektem (s chrastidlem, skládaná, pop-up). Někdy ráda „patlám“ média, jindy zase tvořím jednoduchá přání, která jsou ale hodně těžká, protože na nich je vidět každá chybička :-)
Mým posledním úkolem je „nominovat“ další scrapařky. Udělám to moc ráda. Na jejich odpovědi se můžete těšit v pondělí 29.9.2014... 

První je Klárka Maňáková – Makiarka. Scrapařka, která má bohaté, mnohaleté zkušenosti. Když potřebujete něco vědět, obraťte se na Klárku. Ví všechno a ochotně poradí. Navíc mám moc ráda její humor. Je skvělou a zábavnou společnicí.


Druhou je Romana Balcarová – Rejka. Nesmírně hodná, milá a spolehlivá. Je uklidňující být v její společnosti. I když se ztratíte po cestě, vůbec nemáte z ničeho strach… Krom toho, že je scrapařka, je také naprosto úžasná fotografka…

Děkuji, že jste se zastavili na mém blogu. Přeji vám krásný den...

2 komentáře:

  1. Moc pěkné! Obdivuji tu jemnost a krásné nápady.

    OdpovědětVymazat
  2. Milá Ilonko, napsáno s citem a jemností. Dýchl na mne klid a pohoda. Jako vždy .o)

    OdpovědětVymazat