pátek 31. ledna 2014

12 tags of 2014 (I.)

Legendární visačky Tima Holtze….


Minulý rok jsem se jeho akce 12 Tags of 2013 zůčastnila pouze dvakrát. Nemám příliš vhodného materiálu. Moje projekty se těm Timovým naprosto, a ani vzdáleně nepodobají. Používám jiné barvy…. tvořím v jiném stylu. Kovových komponentů mám tak maximálně na dně krabičky…. :-) Sice v mé materiálové základně má místo několik jeho razítek, ale tím také končím…. Přesto, nebo možná právě proto se mi jeho visačky a vůbec všechny jeho projekty velmi líbí. A pokaždé, když shlédnu nějaké jeho video, nebo blog a vidím ho při práci, nadchne mě natolik, že mám hned chuť se do něčeho pustit.

Začátkem tohoto roku jsem zaznamenala jeho blog, kde představil lednovou visačku… 12 Tags of 2014. Nadšení se opět dostavilo a ještě vzrostlo, když jsem shlédla lednové visačky Olinky a Petry.
Tak jsem si řekla, že do toho půjdu. Bude to výzva. Nejen tím, že budu muset hodně přemýšlet nad materiálem, ale i stylem, a v neposlední řadě časově…

A tady je ta moje, lednová.Jako základ jsem použila Timovu visačku z kolekce visaček různých velikostí. Není sice nejpevnější, ale dá se s ní pracovat. Tento základ jsem nabarvila tak, že jsem na nesavou podložku nanesla hnědý inkoust a postříkala jej vodou. Visačku jsem máčela do barvy a barvu různě nechala stékat po visačce. Sušila jsem horkovzdušnou pistolí. Pak jsem použila šablonu s hodinami. Potud jsem postupovala jako Tim ve svém blogu.

Dál už to byla jen improvizace. Na místě číslic jsem použila číselné razítko od Kety. Objednala jsem ho pro Project Life, ale jeho první použití je tady. Abych dosáhla zašlého a poničeného efektu, naembossovala jsem ho černým Distress práškem. Je hrubý, po zatavení se neleskne a ještě je potřeba, po skončení zahřívání přebytečný prášek odrolit.Pak už jsem použila papíry z kolekce Madame Payraud´s od Papermanie, samolepky křídla a textu od Simple Stories (až později při prohlížení galerie jsem přišla na to, že jsem zdaleka nebyla jediná, koho napadlo dát času křídla :-) ) Na ozubená kolečka jsem použila výseky od Kety, které na mě naprostou náhodou vykoukly z krabice. Vlastně je tu ještě jeden prvek, který jsem nemusela nahrazovat… Kovová hodinová ručička, umístěná na jednom z ozubených kol…
Pod ozubená kola jsem umístila kovovou destičku z opravdového budíku.Medailon jsem vyrobila z komponentů od Papermanie na výrobu brads. Našla jsem jeden komponent, který byl bez jedné zadní nožky, tudíž jako brads těžko použitelný. Odstranila jsem i druhou nožku a v horní části udělala šídlem dírku. Do medailonku jsem natiskla Ketino razítko 365 dní. Další razítko, které jsem pořizovala pro Project Life :-) Medailon jsem přivázala provázkem k hedvábné stužce, neb svírací špendlík od Tima nemám :-)
Děkuji za nakouknutí a přeji vám krásný večer :-)

3 komentáře: