středa 14. srpna 2013

Recyklované plechovky :-)


Před pár dny, nabídla Didi na facebooku přebytečné plechovky od kojeneckého mléka. Zrovna jsem uvažovala o tom, do čeho umístím květinová aranžmá z hmoty Decoclay, která chystám na sobotní jarmark a tak jsem o pár plechovek poprosila. 

Balíček dorazil kosmickou rychlostí a já jsem se mohla pustit do práce.
Nejprve jsem plechovky namočila do umyvadla, aby se z nich odloupla papírová etiketa. Po namočení šel papír krásně dolů a ani moc lepidla na plechu nezůstalo. Přesto jsem ještě vzala houbičku a omyla je jarem.Potom už jsem vzala štětec a bílou akrylovou barvou a pár plechovek natřela na bílo.


Jednu z nich jsem pak odřela smirkovým papírem a na několika místech „ošmudlala“ (neodvažuju se použít slovo patinovat :-) ) tyrkysovým a hnědým inkoustem. Protože se mi to pořád zdálo moc prázdné, vzala jsem razítko anděla od LaBlance a pomocí embossovacího média jsem ho otiskla na plechovku. Posypala stříbrným práškem a zatavila.Pro tuto „ala vintage“ plechovku  jsem si připravila jen bílé kytičky a zelené listy z hmoty Deco clay.

Druhou plechovku jsem po zaschnutí akrylové barvy polepila žluto-bílou washi páskou.


Do této jsem umístila několi růží v různých odstínech červené a růžové barvy.A plechovka s andělem a gardénií….Děkuji za nakouknutí :-) Krásný den.

15 komentářů:

 1. Ilonko máš to jako vždy krásné.Plechovky i květinky. Škoda, že jsem nemohla do Liberce, moc ráda bych je zkusila.

  OdpovědětVymazat
 2. Tvoje kytky jsou jako živé. Jsi prostě šikula. A ten nápad s plechovkama...... Hlavně ta s andělem je suprácká....

  OdpovědětVymazat
 3. waw ta plechovka s anjelikom je uzasna...:)

  OdpovědětVymazat
 4. To je super!monikaht

  OdpovědětVymazat
 5. Jak jsem Ti psala Ilonko, andílková plechovka je skvělá, nádech starých časů. A perfektně Jsi vybrala bílé růže. Hodně štěstí na jarmarku .o)

  OdpovědětVymazat
 6. Ilonko, to je krása :-O
  Danas

  OdpovědětVymazat
 7. To je úžasné! Jsi šikulka :)

  OdpovědětVymazat
 8. Ilonko, úžasné - hlavně to aranžmá s andělem

  OdpovědětVymazat
 9. Opravdu bomba moc se mi to líbí. Petra B.

  OdpovědětVymazat
 10. Děvčata zlatá :-) DĚKUJU za všechny vaše milé pochvaly. Jsem ráda, že se vám líbí. Moc mě těší :-) Díky a posílám pozdravy a přání krásných dní :-)

  OdpovědětVymazat
 11. Dobrý den jak -škoda,že jsem nemohla do Liberece jste z Liberce?Je to překrásné,taky se snažim trošku tvořit a tohle je překrásné.

  OdpovědětVymazat
 12. Plechovky jsou parádní a ty kytky jsou nad moje chápání. Jsou úžasné, k nerozeznání od těch pravých.

  OdpovědětVymazat
 13. Ilonko, bomba! Perfektní jako dárek. Tvoje kytičky jsou pro mě též nepochopitelné a doufám, že mě je někdy naučíš :-)...aspoň trošičku :-))

  OdpovědětVymazat